60-latek w rękach policji! Posiadał 77 gramów amfetaminy

Policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali 60-latka, który posiadał ponad 77 gramów przygotowanej do sprzedaży amfetaminy. Przestępczy proceder popełnił w tak zwanej recydywie. W związku z tym grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

17 listopada br. o godzinie 15:30 na terenie Wrześni doszło do zatrzymania 60-letniego mężczyzny, który działając w tak zwanej recydywie z pełną premedytacją powrócił do przestępczego procederu. Na jego drodze pojawili się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Wrześni oraz Poznania.

Podczas analizy zgromadzonych materiałów okazało się, że 60-latek chciał sobie rozwinąć lokalny interes w zakresie dystrybucji substancji psychotropowych. Potwierdzeniem tego było znalezienie przez kryminalnych w trakcie przeszukania 26 gotowych do sprzedaży woreczków strunowych z zawartością amfetaminy.

Prokurator Rejonowy we Wrześni podczas przesłuchania, mężczyźnie postawił: zarzut posiadania ponad 77 gramów substancji psychotropowych oraz 9 zarzutów ich udzielenia. Ponadto prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego 3 miesięcznego aresztu.

Sąd, po analizie przedstawionych materiałów do wniosku się przychylił. W związku z popełnieniem przestępstw w recydywie górna granica pozbawienia wolności może nawet wynieść do 15 lat.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *