Cała Września budzi Gosię!

Wrześnianka Małgorzata Żuczek od czerwca 2020 roku jest w śpiączce. Przebywa w Powiatowym Szpitalu we Wrześni. Jej stan rokuje nadzieję, jednak wymaga specjalistycznego leczenia którego koszt to 100 000 zł.

Zbudowałem prostą stronę internetową, której celem jest wsparcie organizowanej przez SiePomaga zbiórki: https://wybudzamygosie.pl. Cała Września budzi Gosię! Naprawdę wierzę, że razem się Nam uda – apeluje pomysłodawca Michał Pliszka.

Na pozór zwyczajna infekcja sprawiła, że Małgosia otarła się o śmierć. Trwa walka o jej powrót! Najtrudniejsza batalia wciąż przed nią… 

To było coś, co większości ludzi zdarza się raz na jakiś czas: opryszczka, zimno – każdy nazywa to inaczej, każdy wie, że to wirus, którego nie da się zwalczyć. Nikt jednak nie odbiera tego jako sygnału alarmowego ze strony organizmu. Większość z nas uważa, że to nic takiego. Tymczasem dla mojej dorosłej już córki okazało się to tragiczne w skutkach. Błahostka, która niemalże pchnęła ją w objęcia śmierci. 

Gosia zawsze była wszędzie. Szczególnie tam, gdzie potrzebna była pomoc, każdemu człowiekowi śpieszyła na ratunek, bez względu na wszystko. Dzięki temu w naszej społeczności znają ją prawie wszyscy, dzięki jej zaangażowaniu i poświęceniu otaczają nas fantastyczni ludzie. Moja córka prowadziła bloga, z pasją uprawiała ogród i z ogromnym zaangażowaniem wychowywała własną córkę. Pewnie wiodła życie podobne do zwykłego życia wielu osób. Niestety choroba sprawiła, że to, co miało znaczenie, przepadło. Pozostała potworna pustka. I długa lista zadań, z którą musimy sobie radzić każdego dnia bez Małgosi… To przerażające. 

Wirus opryszczki doprowadził do tragicznych konsekwencji – Małgosia nie mogła złapać tchu! Chwilę później straciła przytomność, zapadła w śpiączkę. Nasza rodzinna historia gwałtownie i dramatycznie się zatrzymała. Czas zwolnił, uwaga w całości skupiła się na walce o życie. W takich sytuacjach najlepszym lekarstwem jest czas, ale bez zdecydowanych działań nawet on nie da efektów, jakich oczekujemy. Gosia kilka miesięcy spędziła w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jej podstawowe życiowe funkcje. Teraz musimy rozpocząć kolejną, bardzo trudną batalię: o sprawność i samodzielność, która jak się okazuje nie jest dana raz na zawsze… 

W domu na Gosię czeka 11-letnia córka, która wciąż ma nadzieję, że mama wróci. Boję się mówić i przygotowywać ją na to, że mama, która wróci do domu, będzie zupełnie inna niż ta którą zapamiętała. Tęsknota jest jednak większa niż cokolwiek innego i nic nie jest w stanie jej powstrzymać, szczególnie gdy relacja między mamą a córką jest tak silna. 

Gosia zawsze z ogromnym zaangażowaniem walczyła o innych, była gotowa nieść pomoc zawsze. Teraz sama jej potrzebuje! Śpiączka sprawiła, że straciliśmy z nią kontakt. Nie wie, co do niej mówimy, nie komunikuje swoich potrzeb, nie może nawet samodzielnie siedzieć. To druzgocące widzieć ją w takim stanie! Moją córkę… W takich przypadkach wiek nie ma znaczenia – wciąż jestem jej mamą, gotową do walki. Niestety, koszty stałej i intensywnej rehabilitacji są ogromne, a przed nami długa i trudna droga. To jednak jedyna nadzieja na wyjście z tragicznej sytuacji, w której znalazła się nasza rodzina… Proszę o pomoc! Okażcie Gosi serce… Każdy gest to szansa na nowe życie. Na to, że wróci do swojej córeczki i będzie mogła ją wspierać. By wszystkie elementy wróciły na właściwe miejsca w naszym świecie, pełnym dziś chaosu i smutku. 

Nie sądziłam, że kiedyś to ja będę prosiła o pomoc. O takich rzeczach trudno myśleć nawet w najgorszych wizjach. Los bywa przewrotny, a jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji, to walczyć. Dla siebie. Dla najbliższych. Jeśli samotnie nie masz szans, pozostaje wiara w to, że inni pokażą, jak wielką moc ma dobro! 

Gosi można też pomóc, wpłacając pieniądze na konto w fundacji VOTUM: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: dla Małgorzaty Żuczek

Ważne linki:

zbiórka na SiePomaga: https://www.siepomaga.pl/gosia-zuczek

profil prywatny na facebook: https://www.facebook.com/MalgosiaMielcarekZuczek

profil prywatny na instagram: https://www.instagram.com/malgosiamzuczek/

grupa licytacyjna: https://www.facebook.com/groups/792106208183331/

 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *