Budowa obwodnicy na ostatniej prostej!

W bieżącym tygodniu kontynuowane są prace na drugim i trzecim etapie budowy wschodniej obwodnicy Wrześni. – Na odcinku pomiędzy rondem Niepodległości a tzw. węzłem gutowskim wykonana została nawierzchnia asfaltowa i wszystko wskazuje na to, że uda się zakończyć ten odcinek obwodnicy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – informuje wrzesiński ratusz!

Na odcinku pomiędzy węzłem gutowskim a drogą krajową nr 15 (3 etap budowy), w najbliższych dniach również będą wykonane ostatnie odcinki nawierzchni asfaltowej. Jednak w tym przypadku m.in. trwająca pandemia spowodowała niewielkie opóźnienia.

W efekcie tego konieczne było przedłużenie terminu na dokonanie ostatnich uzgodnień technicznych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonania części badań przez laboratorium GDDKiA.

Warto podkreślić, że na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Września jako inwestorem oraz GDDKiA jako docelowym zarządcą obwodnicy, jakość prac budowlanych jest ściśle kontrolowana nie tylko przez inspektora nadzoru, ale również przez specjalistów z GDDKiA.

Termin zakończenia prac na tym odcinku obwodnicy przesunięto na 29 stycznia 2021 r. i mamy nadzieję, że ani pogoda, ani tym bardziej pandemia nie przeszkodzą w terminowym ich zakończeniu.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

1 comment on “Budowa obwodnicy na ostatniej prostej!

  1. Pomimo tych trudnosci, wezwalismy wykonawce do intensyfikacji robot na odcinkach, na ktorych nie wystepuja wczesniej opisywane problemy. Wykonawca w ostatnich miesiacach zwiekszyl potencjal kadrowy na budowie, co spowodowalo, ze zmiany na „obwodnicy” Targowka zaczynaja byc coraz bardziej widoczne. Znaczna czesc robot objetych kontraktem zostala juz wykonana. Do tej pory ulozylismy ponad 12,5 tys. mkw. chodnikow oraz 3,7 tys. mkw. drogi dla rowerow. Na ostatniej prostej sa prace zwiazane z oswietleniem i budowa pierwszej w Warszawie sciezki dla biegaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *