Przełom w sprawie zabójstwa sprzed 26 lat? Zatrzymano podejrzanego

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali dziś mężczyznę w sprawie zabójstwa Zyty Michalskiej. 26 lat temu jej zwłoki znaleziono w lesie, niedaleko jej domu w Mikuszewie k. Wrześni. Zyta miała wówczas 20 lat. Nieoficjalnie to mieszkaniec gminy Miłosław.

O sprawie i ponownym apelu policji pisaliśmy 12 października tego roku. Do zbrodni doszło w miejscowości Mikuszewo pod Wrześnią w 1994 roku.

20-latka chodziła do liceum ogólnokształcącego we Wrześni, zdała maturę. Następnie w Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego, przejawiała zdolności artystyczne.

3 kwietnia 1994 roku, w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy.

Policjanci rozpoczęli śledztwo pod kątem zabójstwa. Na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia. Po dłuższym czasie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy. Policjanci jednak nadal interesowali się tą sprawą i sprawdzali wszystkie pojawiające się informacje.

Więcej informacji wkrótce.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *