Wrzesińska policja apeluje: Pamiętajmy o bezdomnych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni skontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Nie możemy być obojętni. Nie odwracajmy wzroku. Zawsze warto pomagać.

Trwa zima, która z oczywistych względów jest trudnym okresem w szczególności dla osób bezdomnych. W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przeprowadzili kontrolę miejsc, gdzie bezdomni mogą przebywać.

Założeniem, którym kierowali się policjanci była chęć pomocy osobom bezdomnym oraz ich uświadomienie, że nie są pozostawione samym sobie. Dodatkowym aspektem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności i osób, które są w tej trudnej sytuacji życiowej. W 2018 roku zostało dopracowane miejsce, którym jest Stowarzyszenie MONAR-Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Zielińcu. I właśnie tutaj bezdomni czy osoby w trudnej sytuacji życiowej mogą znaleźć schronienie oraz otrzymać doraźną pomoc – mówi rzecznik prasowy policji. 

Wystarczy zatrzymać się na chwilę przy osobie bezdomnej i chociaż zapytać jak możemy pomóc albo przekazać informację o Monarze w Zielińcu. Nie odwracajmy wzroku. Zawsze warto pomagać. Nie możemy być obojętni!

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *