Uciekali kradzionym pojazdem! Szczegóły głośnego pościgu

Wrzesińscy policjanci po prowadzonym pościgu zatrzymali dwie osoby, które posiadały substancje psychotropowe oraz środki odurzające. Prokurator Rejonowy postawił im zarzuty. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje Sąd.

5 grudnia 2020 roku był bardzo intensywnym dniem dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Na terenie działania naszej jednostki doszło wtedy do trzech policyjnych pościgów. Każdy z nich został zakończony postawieniem zarzutów.

Najbardziej znamiennym okazał się być prowadzony ostatni pościg, do którego doszło o godzinie 13:25 w miejscowości Cieśle Małe. Policjanci podczas poszukiwań innego zupełnie kierowcy zauważyli, że w nadjeżdżającym Volkswagenie Golfie siedzą trzy osoby, które mają założone kominiarki. Mundurowi natychmiast postanowili ich zatrzymać do kontroli za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kiedy zabrzmiały policyjne sygnały, kierowca Golfa od razu znacząco przyspieszył – mówi nam rzecznik prasowy policji. 

Kierującemu Volkswagenem Golfem bardzo mocno zależało żeby nie spotkać się z jadącymi za nimi policjantami. Pościg był prowadzony przez Cieśle Małe, Cieśle Wielkie, Spławie, Tarnowę, Nową Wieś Podgórną, Chlebowo, Szczodrzejewo, Czeszewo, Orzechowo. Kierowca podczas ucieczki kompletnie wyłączył w sobie próg strachu uciekając przez funkcjonariuszami. Dodatkowo po drodze z pojazdu zostały wyrzucane różne przedmioty, które po wszystkim zostały przez policjantów odnalezione.

Końcem samochodowego pościgu był wjazd w dukty leśne i podjęcie ucieczki na pieszo. I tak po przebiegnięciu około dwóch kilometrów i przy zablokowanej drodze ucieczki przez postronnych mieszkańców 23-latek został zatrzymany.

Co do drugiego mężczyzny, chciał on przechytrzyć policjantów i schował się pod autem dostawczym na jednej z posesji, gdzie trzymał się ramy pojazdu. Jednak czujność goniących go mundurowych spowodowała, że 25-latek wpadł w ich ręce o godzinie 14:30. Do każdego z zatrzymań doszło już na terenie powiatu średzkiego. Niestety trzeciego mężczyzny wtedy nie udało się ustalić.

Już po terenowych pościgach, podczas zbierania materiałów i odnalezieniu między innymi saszetki z narkotykami, okazało się dlaczego mężczyźni uciekali. Pojazd, którym poruszali się mieszkańcy Pyzdr został skradziony w dniu 30 listopada 2020 roku z Poznania. Wartość strat została oszacowana na 1500 złotych.

W związku z zaistniałymi okolicznościami przeprowadzone zostały przeszukania, u 25-latka ujawnione zostały substancje psychotropowe o wadze prawie 170 gramów oraz środki odurzające o wadze około 0,5 grama. Natomiast u 23-latka, który miał kierować kradzionym pojazdem, oprócz posiadanych przy sobie 2,89 grama marihuany oraz 5,26 grama amfetaminy w miejscu zamieszkania nie zostało nic ujawnione.

Po zebraniu wszystkich materiałów oraz poddaniu ich szczegółowej analizie Prokurator Rejonowy we Wrześni postawił 25-latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz posiadanie środków odurzających dodatkowo również pomoc w ukryciu kradzionego pojazdu. W przypadku 23-latka zostały postawione zarzuty nie zatrzymania się do kontroli oraz posiadanie substancji psychotropowych oraz środków odurzających. W kwestii 3 mężczyzny został on przesłuchany w charakterze świadka w dniu 7 stycznia br. i jest nim 27-letni mieszkaniec gminy Pyzdry. Co do dalszych losów mężczyzn, którym zostały postawione zarzuty, zdecyduje Sąd.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *