Pracowity poniedziałek strażaków z Nekli

Poniedziałek, 1 lutego okazał się pracowitym dniem dla strażaków z OSP Nekla i nie tylko. W ciągu kilku godzin druhowie dwukrotnie interweniowali na terenie gminy Nekla. 

Rano, o godzinie 6:33 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA do miejscowości Zasutowo, gdzie na DK-92 doszło do kolizji. Działania strażaków polegały na sprzątnięciu pozostałości po zderzeniu oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych – relacjonują strażacy na swoim FB. 

Natomiast o godzinie 13:47 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w okolicach ul. Dworcowej w Nekli. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami, które zlokalizowały źródło zadymienia przy ul. Sienkiewicza.

Po dojeździe na miejsce, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania, ustalono że doszło do pożaru instalacji eklektycznej. Właściciel, przed przybyciem jednostek straży pożarnej, ugasił pożar. Działania strażaków polegały na wykonaniu pomiarów kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym.

W działaniach brały udział zastępy GBA i GCBA z OSP Nekla, GBA z OSP Targowa Górka oraz GCBA z JRG Września. Zastęp SCD z JRG Września został zawrócony do bazy.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. OSP Nekla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *