90 piratów drogowych w rękach policji! Stracili prawko na 3 miesiące

Na terenie powiatu wrzesińskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania aż 90 kierowcom. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym w miejscowości Wygoda 155 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w 2020 roku patrolując drogi naszego powiatu czuwali nad bezpieczeństwem ich użytkowników. Mamy kilka głównych ciągów komunikacyjnych w postaci dróg krajowych, oraz wojewódzkich, które dla nieodpowiedzialnych kierowców stają się torem wyścigowym.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości nigdy nie wiąże się z czymś dobrym. Można wręcz śmiało stwierdzić, że jest to jedynie sposób do zrobienia sobie i nie tylko sobie ogromnej krzywdy w postaci ciężkich uszczerbków na zdrowiu lub spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Dlatego też wrzesińska drogówka stara się eliminować kierowców, którzy nie pamiętają lub nie chcą pamiętać o tym, że w terenie zabudowanym prędkość ograniczona jest do 50 km/h. I tak w 2020 roku policjanci zatrzymali prawo jazdy aż 90 kierowcom. Niechlubnym rekordzistą jest mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który Audi A6 w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 105 km/h – informuje rzecznik prasowy policji. 

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy będzie kierować pojazdem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania. 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. archiwum 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *