W sobotę kolejny protest. „TAK dla wolnych mediów. NIE dla odbierania głosu!”

W sobotę (13 lutego) o godzinie 17:00 wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko temu, że władza chce pozbawić nas wolności słowa! Września jest kobietą oraz Młoda Lewica Wielkopolska wspólnie zapraszają na wiec sprzeciwu – czytamy w komunikacie na FB. 

Rząd systematycznie dąży do tego, by przejąć media w Polsce – potężne dotacje na „media” publiczne, które od dawna stały się kanałami propagandowymi, przejęcie Polska Press (czyli 20 dzienników regionalnych, około 150 tygodników, portali internetowych oraz drukarni), a teraz dodatkowe obciążenie wolnych mediów nowym podatkiem – to wszystko kolejne kroki, by pozbawić nas dostępu do informacji.

Wolne media nie mają szans konkurować z państwowymi, otrzymującymi potężniejsze niż kiedykolwiek zastrzyki gotówki, a to oznacza zwolnienia nie tylko dziennikarek i dziennikarzy, ale wszystkich osób pracujących w mediach. Brak środków to brak reportaży i brak demaskowania kłamstw władzy. Brak wolnych mediów to skazanie nas wszystkich na upartyjniony przekaz.

Przyjdźcie na wrzesiński rynek – w sobotę o godz. 17:00. Jeśli możecie, załóżcie czarne stroje. Zabierzcie transparenty. Zapraszamy też przedstawicieli i przedstawicielki mediów – nie tylko po to, by utrwalili wydarzenie na zdjęciach i nagraniach. Zapraszamy, by zabrali głos w swojej sprawie.

Dlaczego w ten weekend nie zapraszamy na kolejny protest związany z prawami reprodukcyjnymi? Ponieważ walczymy o wspólną sprawę. Osobom zdolnym do zajścia w ciążę odbiera się możliwość decydowania o swoim ciele – odbiera się im głos. Mediom też odbiera się głos.

Choć te prześladowania różnią się, choć dramat kobiet wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, to na symbolicznym poziomie walczymy o to samo. Bez naszego wsparcia wolne media nie przetrwają. Bez wolnych mediów nasz głos nie zostanie usłyszany.
Pół godziny przed wiecem (a więc od godziny 16:30) i pół godziny po nim będziemy zbierać podpisy obywateli udzielających poparcia projektowi ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych „Legalna aborcja. Bez kompromisów”.

Do zobaczenia w sobotę!
Września jest kobietą
Młoda Lewica Wielkopolska

materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *