Rozpoczęła się budowa Centrum Edukacji Ekologicznej w SSP nr 6

Jest to efekt złożonego przez gminę wniosku o dofinansowanie w ramach jednego z naborów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt został oceniony pozytywnie i uzyskał na tyle wysoką liczbę punktów, że w rezultacie Wrześni przyznano wsparcie w kwocie 2 260 283,78 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach inwestycji przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 powstanie ogród edukacji ekologicznej, wyposażony w wiele stref tematycznych, umożliwiających realizację różnych form zajęć dydaktycznych.

W obiekcie znajdą się między innymi następujące strefy:

– roślin pożytecznych dla owadów i łąk kwietnych,
– ogrodów tematycznych,
– wydm i borów sosnowych,
– wystaw przestrzennych i imprez okolicznościowych,
– recyklingu,
– relaksu,
– doświadczeń (ruch i oddziaływanie, energia i optyka).

Ponadto w części SSP nr 6 powstanie pracowania edukacji ekologicznej, która zostanie podzielona na 5 stref funkcjonalnych: nauki, inżynierii, sztuki, technologii i matematyki. Zarówno ogród, jak i pracowania będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Przy współpracy z SSP nr 6, Gminie Września udało się stworzyć innowacyjny projekt, którego celem będzie przede wszystkim zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Miasta i Gminy Września. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają kolejne miejsce, w którym kreatywnie będą mogli spędzać czas.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *