39-latek uciekał osobówką nawet na samej feldze. W tle narkotyki

Policjanci podjęli pościg za kierującym Audi A3, który nie zatrzymał się do kontroli. W ostatniej fazie pościgu determinacja 39-latek była na tyle duża, że uciekał na feldze. Mężczyzna miał w pojeździe oraz w swoim miejscu zamieszkania narkotyki.

20 lutego br. o godzinie 20:40 na ulicy Wrzesińskiej w Pyzdrach patrolujący policjanci postanowili zatrzymać do kontroli pojazd Audi A3. Jednak jego kierujący kompletnie nie miał na to ochoty, natychmiast znacząco przyspieszył i zaczął uciekać przed oznakowanym radiowozem.

Nie reagując na sygnały dźwiękowe i świetlne z dużą prędkością przejeżdżał ulicami Pyzdr, powodując ogromne zagrożenie dla innych uczestników drogi. Dodatkowo w trakcie pościgu kierujący wyłączył w pojeździe światła mijania chcąc być nie widocznym. Sprytny plan jednak się nie powiódł, ponieważ po kilku minutach ucieczki kierujący Audi A3 został zatrzymany na ulicy Niepodległości. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Pyzdr. W pojeździe znajdowała się również 39-letnia obywatelka Ukrainy. Determinacja mężczyzny był na tyle duża, że końcowej fazie pościgu przed radiowozem uciekał na samej feldze, ponieważ na ulicy Niepodległości uszkodził oponę – relacjonuje rzecznik prasowy policji. 

Podczas pierwszej weryfikacji przyczyn takiego nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy, polegającej na sprawdzeniu pojazdu okazało się, że na tylnym siedzeniu znajduję się zwitek papierowy z zawartością suszu roślinnego. Dodatkowo 39-latek miał również przy sobie taką samą zawartość.

Kolejnym krokiem było przeprowadzone przeszukanie u osób zatrzymanych, podczas których pojawił się kolejny argument dlaczego mężczyzna nie chciał się zatrzymać do kontroli. W ich wspólnym miejscu zamieszkania policjanci ujawnili amfetaminę oraz marihuanę należącą do 39-latka.

Przeciwko mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty posiadania łącznie ponad 5,5 grama środków odurzających oraz 0,5 grama substancji psychotropowych a także nie zatrzymanie się do kontroli. Wobec kobiety nie wszczęto postępowania – mówi Adam Wojciński

Na przykładzie 39-latka trzeba przypomnieć o zmianie przepisów, które wprowadziły sankcje karne w postaci pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 za nie zatrzymanie się do kontroli. Trzeba wziąć pod uwagę, że osoba, która ucieka przez policjantami kompletnie nie zwraca uwagi na innych uczestników ruchu drogowego. Taka osoba jest ogromnym zagrożeniem.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *