33-latek w rękach policji. Twierdził, że leczy się marihuaną

Kryminalni zatrzymali mieszkańca Nekli, który posiadał narkotyki oraz krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty do których się przyznał. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

8 marca br. na terenie Nekli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zrealizowali zatrzymanie 33-letniego mężczyzny. Neklanin w swoim miejscu zamieszkania posiadał susz roślinny, sadzonki konopi oraz krajankę tytoniu. Mężczyzna się tłumaczył, że wszystko jest na jego własny zdrowotny użytek.

Podczas weryfikacji ujawnionych środków okazało się, że suszem jest środek odurzający zwierający substancję zabronioną THC o wadze ponad 37 gramów, w kwestii 6 znalezionych sadzonek były to konopie inne niż włókniste. Natomiast krajanka tytoniu nie posiadała polskich znaków akcyzy i ważyła ponad 4 kilogramy, jej wprowadzenie na rynek skutkowałoby uszczupleniem skarbu państwa na kwotę 3772 złote.

33-latkowi zostały postawione zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o posiadanie środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *