Chwile grozy w taksówce we Wrześni! Mężczyzna groził kierowcy bronią

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 24 marca (godz. 7:56) we Wrześni. 41-letni mężczyzna nie zapłacił za kurs taxi, w międzyczasie grożąc kierowcy bronią. Policjanci ujawnili w jego mieszkaniu trzy sztuki broni.

Taksówkarz zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni o tym, że jego klient nie zapłacił za odbyty kurs. Dodatkowo podczas jazdy miał wymachiwać przedmiotem przypominającym broń – informuje nas Adam Wojciński, z wrzesińskiej policji. 

Pod wskazany adres zostali skierowani policjanci z wydziału prewencji oraz kryminalnego w celu zatrzymania mężczyzny. 41-letni mieszkaniec Żor został zabrany na wrzesińską komendę by wyjaśnić całą sprawę. 

Przesłuchany został także zgłaszający taksówkarz, który nie złożył wniosku o ściganie pod kątem gróźb karalnych. Należy zaznaczyć, że grozić można słownie jak i samym wymachiwaniem groźnie wyglądającym przedmiotem. Jednak tutaj taki wniosek nie został złożony. Należna kwota za kurs została uregulowana przed 41-latka – wyjaśnia dalej rzecznik prasowy policji. 

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili trzy sztuki broni. W związku z tym, pod nadzorem prokuratora rejonowego zostanie wszczęte śledztwo w kwestii legalności posiadania broni. Do ustalenia czy ta broń wymaga pozwolenia zostanie powołany biegły z zakresu balistyki. 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *