Górnik Zabrze vs Warta Poznań – wracamy na boiska Ekstraklasy!

Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca, więc czas ogłosić dobrą nowinę, czyli powrót na boiska Ekstraklasy. W najbliższy weekend zostanie rozegranych kilka ciekawych pojedynków, jednak dzisiaj zajmiemy się losami dwóch drużyn ze środka tabeli, czyli Górnika Zabrze i Warty Poznań. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich wyjdzie obronną ręką z tej rywalizacji?

Górnik Zabrze

Na początku sezonu podopieczni Marcina Brosza byli rewelacją rozgrywek, która potrafiła między innymi rozbić Legię przy Łazienkowskiej po raz pierwszy od przeszło 22 lat. Obecnie trzeba jednak powiedzieć, że ten Górnik, nie przypomina tego z początku rozgrywek. Zabrzanie grają bardziej przewidywalną piłkę, a do tego rywale nauczyli już się taktyki tego zespołu, dzięki łatwiej im rozpracować schematy przygotowane przez Marcina Brosza.

Górnik ma obecnie na koncie 32 oczka, co stanowi 3 punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zabrzanie w ostatnim czasie bez wątpienia poprawili się w defensywie, o czym świadczą dwa bezbramkowe remisy. W minionej kolejce takim rezultatem zakończyło się ich starcie z Rakowem. Trzeba jednak podkreślić, że w Zabrzanie nie stracili bramki w trzech poprzednich rywalizacjach i dzięki temu mogą się chwalić mianem niepokonanych od czasu przegranej z Legią na swoim boisku.

Poprawie uległa defensywa, co widać po statystykach, jednak w ataku pojawiły się problemy. Górnik zdobył zaledwie dwie bramki w 3 poprzednich rywalizacjach, co jest jednym z gorszych wyników w całej lidze.

Ostatnie spotkanie domowe pomiędzy tymi drużynami Górnik rozegrał w 2010 roku, goście triumfowali 2:3.

Górnik Zabrze statystyki:

 • Górnik Zabrze nie stracił gola w trzech ostatnich meczach.
 • Zabrzanie są niepokonani w trzech ostatnich meczach.
 • Podopieczni Marcina Brosza zaliczyli dwa bezbramkowe remisy w ostatnich trzech meczach ligowych.
 • Górnik Zabrze ostatni raz przegrał 27 lutego z Legią Warszawa.
 • Górnik zdobył zaledwie dwie bramki w trzech ostatnich meczach.
 • Górnik wywalczył 5 z 9 możliwych punktów w trzech ostatnich meczach ligowych.
 • Zabrzanie wygrali 2 z 3 rywalizacji domowych w ostatnim czasie.
 • Górnik strzelił przynajmniej jedną bramkę w trzech ostatnich meczach domowych.
 • Zabrzanie przegrali ostatnie spotkanie domowe z Wartą Poznań 2:3. Ta rywalizacja miała miejsce w 2010 roku.

Warta Poznań

Przed rozpoczęciem sezonu zakłady bukmacherskie nie miały żadnych wątpliwości, że Warta Poznań to główny kandydat do spadku z Ekstraklasy. Mowa o drużynie, która po trudnym boju przeszła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wygrany baraż z Radomiakiem był sporym zaskoczeniem dla kibiców, ale jeszcze większym jest obecnie, gdy Warta walczy z Lechem o zakończenie ligi na wyższej pozycji. Takiego przebiegu rozgrywek nie zakładali nawet analitycy zakładów sportowych, a także najwięksi optymiści. Miała być walka o utrzymanie, a tymczasem bliżej mają do strefy europejskich pucharów, co patrząc na kadrę Warty, jest wielkim osiągnieciem.

Zieloni w ostatnim czasie przeplatają wygrane z porażkami, jednak punktują regularnie, o czym świadczy 9 wywalczonych oczek na 15 możliwych. Przed typowaniem tego meczu bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na statystyki, ponieważ Warta ma zdobytą bramkę w sześciu poprzednich rywalizacjach ligowych, a co więcej – również w sześciu kolejnych delegacjach! Widać, że o ofensywę tej drużyny nie trzeba się martwić, dlatego bardzo ciekawe będzie jej starcie z niepokonanym w trzech poprzednich starciach Górnikiem.

3 z 5 poprzednich spotkań tych drużyn to wygrane Warty Poznań, co może być sporym zaskoczeniem dla kibiców, a także ekspertów. W końcu to ekipa z Poznania w ostatnich latach występowała w niższej klasie rozgrywkowej.

Ostatnim zespołem, z którym gola na wyjeździe nie zdobyła Warta Poznań, jest Raków Częstochowa, czyli ostatni rywal Górnika Zabrze, z którym podopieczni Marcina Brosza zremisowali 0:0.

Zapowiedź ostatniego meczu Warty Poznań na boiskach Ekstraklasy mogłeś przeczytać tutaj -> https://nowawrzesnia.pl/2021/03/19/starcie-beniaminkow-warta-vs-podbeskidzie/

Warta Poznań statystyki:

 • Zieloni wygrali w trzech z pięciu ostatnich meczów Ekstraklasy.
 • Warta wywalczyła 9 punktów z 15 możliwych w ostatnich pięciu meczach.
 • Warta zdobyła przynajmniej jedną bramkę w sześciu ostatnich meczach ligowych.
 • W sześciu poprzednich delegacjach Warta Poznań strzeliła przynajmniej jedną bramkę.
 • Ostatnim rywalem, z którym Warta Poznań nie zdobyła gola na wyjeździe, jest Raków Częstochowa.
 • Warta aktualnie zajmuje 10 pozycję w tabeli z dorobkiem 29 punktów.
 • Beniaminek traci do najbliższego rywala dokładnie 3 punkty.
 • Pierwsze spotkanie tych drużyn w obecnej kampanii zakończyło się wygraną Górnika Zabrze 0:1.
 • Warta Poznań wygrała trzy z pięciu ostatnich spotkań z Górnikiem Zabrze.

Zakłady bukmacherskie – co nowego w sporcie?

Górnik będzie grał na swoim boisku, co z miejsca sprawia, że drużyna gospodarzy jest faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich.

Warta, jeśli wygrywa, to w ostatnim czasie nie traci bramek. Zieloni z Poznania w ten sposób wygrali z Podbeskidziem, Wisłą Płock, czy Górnikiem Zabrze. Przede wszystkim trzeba jednak podkreślić znakomitą postawę w ofensywie tej drużyny, dzięki czemu propozycje na bramkę obu drużyn w tym meczu są całkiem ciekawym wyborem.

Superbet Zakłady Bukmacherskie spodziewają się tutaj wyrównanego meczu, ale z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie było podczas pierwszego spotkania tych drużyn w Grodzisku, gdzie skończyło się wygraną Górnika 0:1.

Wśród ciekawych zakładów sportowych lub tych przygotowanych na żywo, można pokusić się o zagranie na małą liczbę bramek w tej rywalizacji. Ostatni mecz tych drużyn to wynik 0:1, a Górnik ma na koncie trzy kolejne mecze bez straconego gola. Po przerwie reprezentacyjnej może być sporo piłkarskich szachów na boisku.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *