Czworo piratów drogowych straciło prawo jazdy

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego należący do grupy zwalczającej kierowców, którzy zapominają o przepisach dotyczących ograniczeń prędkości zatrzymali kolejne uprawienia do kierowania pojazdami. Kierowcy stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni należący do grupy „Speed”, której główny zadaniem jest wykluczanie kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości zatrzymali kolejne uprawienia do kierowania pojazdami. Od 31 marca do 5 kwietnia br. ujawnili 4 kierowców, którzy mają sobie za nic ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

31 marca br. o godzinie 18:37 w miejscowości Rataje zatrzymali kierującą Skodą Octavia. 36-latka mieszkanka Gminy Pyzdry w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Do następnej interwencji policjantów z grupy „Speed” doszło tego samego dnia o godzinie 19:49 w miejscowości Pietrzykowo, gdzie zatrzymany został kierujący Oplem Zafirą. 32-letni mieszkaniec Gminy Pyzdry w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych

Kolejnym miłośnikiem nieodpowiedzialnej jazdy, nie zwracającym uwagi na przepisy był 24-letni mieszkaniec Gminy Pyzdry, który 1 kwietnia br. o godzinie 11:19 w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 58/km/h. Do zatrzymania doszło w Grabowie Królewskim na drodze wojewódzkiej numer 442. Mężczyzna poruszał się Audi A3 i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Ostatni kierowca został skontrolowany w poniedziałek wielkanocny o godzinie 19:08 w miejscowości Tłoczyzna. Wrzesińska drogówka zarejestrowała kierującego Skodą Octavia, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 80 km/h. 34-letni mieszkaniec Poznania został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. Na nagraniu widać jak 34-latek na wjeździe i wyjeździe z Tłoczyzny przekracza określoną ściśle przepisami prędkość.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje kierowcę do powstrzymania się przez 3 miesiące od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy nie będzie przestrzegał orzeczonego zakazu, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *