Dachowanie renault w Mikuszewie. Wysoki mandat dla kierowcy

5 kwietnia (godz. 17:07) do SKKP we Wrześni wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Mikuszewo (droga 441).

Po przyjeździe na miejsce zastano samochód po dachowaniu leżący na poboczu jezdni (na dachu). Dwie osoby podróżujące oczekiwały na służby ratownicze poza pojazdem – relacjonują strażacy. 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej przy pojeździe i udzieleniu kpp przez druhów OSP (wsparcie psychiczne, termoizolacja). Osoby podróżujące po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia.

Kierujący samochodem renault scenic jechał z Borzykowa. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na prawy pas drogi i do przydrożnego rowu wywracając auto na dach. 69-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał – podsumowuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

W akcji brały udział zastępy: GBA JRG Września, GBA OSP Miłosław i GBA OSP Czeszewo.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. OSP Miłosław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *