Punkt Szczepień Masowych w powiecie wrzesińskim

W Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach powstaje masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Obecnie punkt zgłaszany jest do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który musi zaakceptować jego utworzenie. Po akceptacji punktu przez WUW, planuje się by pierwsze osoby mogły szczepić się w Powiatowym Punkcie Szczepień Masowych w Grzymysławiach od 19 kwietnia. Z jego organizację odpowiada samorząd powiatowy oraz Szpital Powiatowy we Wrześni.

Punkt zorganizowany zostanie na terenie CBiRNT. Na terenie placówki wyznaczone będzie miejsce dla osób oczekujących oraz dla tych, które zostały już zaszczepione, gdzie poddane zostaną obserwacji. Zaplecze jakim dysponuje CBiRNT pozwoli zapewnić wszystkim bezpieczne warunki. Przed budynkiem znajduje się parking, a lokalizacja punktu umożliwi mieszkańcom łatwy i szybki dojazd, eliminując konieczność dotarcia do centrum miasta, co bywa szczególnie utrudnione w godzinach popołudniowych. Szczepienia mają być wykonywane przez zespoły, które będą w stanie podać 3 000 dawek tygodniowo. Szczepienia wykonywać będzie personel Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz ochotnicy, posiadający odpowiednie kwalifikacje, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie powiatu wrzesińskiego o naborze personelu szczepiącego. Dotychczas zgłosiło się 17 osób, wśród których znaleźli się m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarze i pielęgniarki czy specjaliści z innych branż medycznych. Trwa weryfikacja możliwości współpracy z tymi osobami.

Osoby zainteresowane współpracą nadal mogą zgłaszać chęć współpracy poprzez mailowe zgłoszenie na adres zdrowie@wrzesnia.powiat.pl ze wskazaniem imienia i nazwiska, posiadanych kwalifikacji i telefonu kontaktowego.

Na dołączonej grafice można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące dojazdu do organizowanego punktu szczepień (w tym przykładowe odległości tej lokalizacji od miejscowości na terenie powiatu wrzesińskiego), a także kontakt do gminnych koordynatorów szczepień, którzy mogą wesprzeć organizację transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienia.

Szczegóły dotyczące systemu zapisów, godzin pracy i tego w jaki sposób będą przebiegać będziemy na bieżąco publikować na stronie www.wrzesnia.powiat.pl w zakładce Zdrowie/Punkt Szczepień Masowych oraz w mediach społecznościowych.

źródło: Powiat Wrzesiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *