Sezon pieszo-rowerowy. Policja ukarała pieszego i cyklistę

Wielu mieszkańców powiatu wrzesińskiego szykuje się na rozpoczęcie sezonu. Oprócz przygotowania technicznego pojazdu pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów w zakresie poruszania się po drodze. Policjanci niestety obserwują, że piesi oraz rowerzyści bardzo często o tym zapominają.

Już od 21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Chociaż panująca kwietniowa pogoda w tym roku kompletnie nie wskazuje na przybycie wiosny, to jednak mamy nadzieję, że w końcu to się zmieni i aura wyklaruje się na wiosenną

Wraz ze zmianą warunków na wiosenne na naszych drogach będziemy mogli zaobserwować wzmożony ruch pieszych a w szczególności rowerzystów, których nie brakuje. Taki trend jest ściśle związany z tym, że posiadamy ponad 50 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych.

Niestety w chwilą pojawienia się miłośników dwóch kółek wrzesińscy policjanci obserwują nie przestrzeganie przez nich przepisów drogowych. W związku z tym już na początku sezonu pieszo-rowerowego wrzesińska drogówka wzięła pod lupę niechronionych uczestników ruchu drogowego

W ramach tego 8 kwietnia br. policjanci ujawnili 7 pieszych, którzy zapomnieli o właściwych zasadach podczas poruszania się po drodze. Do najczęstszych wykroczeń należały: przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, nieostrożne wejście przed jadący pojazd oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. 1 pieszy został ukarany mandatem karnym a 6 osób zostało pouczonych.

W kwestii rowerzystów to aż 20 zapomniało a jaki sposób korzysta się z przeznaczonych dla nich części drogi publicznej. Do najczęstszych wykroczeń należały: jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, nieprawidłowe zachowanie wobec innych rowerzystów, jazda po chodniku, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz nie ustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi. 1 rowerzysta został ukarany mandatem karnym a 19 zostało pouczonych.

Przypominamy, że w sytuacji zderzenia z jadącym pojazdem niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma żadnych szans. Zadbajmy o swoje zdrowie a przede wszystkim życie i zacznijmy przestrzegać przepisów i w sposób rozsądny korzystajmy z drogi. Prewencyjnym podsumowanie powinno być stwierdzenie, że dla każdego uczestnika na drodze jest miejsce.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *