Policyjna akcja „Bezpieczny ogródek działkowy”

Wrzesińscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu swojego dobytku na ogródkach działkowych. W razie niepokojących kwestii można skontaktować się z właściwym dzielnicowym.

Z nastaniem wiosny do życia budzi się wszelka roślinność. Jest to piękny widok, który z pewnością cieszy nie jednego z miłośników przyrody. Ten czas jest również znakiem dla posiadaczy ogródków działkowych, którzy w tym czasie zaczynają przygotowywać się do powrotu na swoje zielony tereny.

Dla działkowców kwiecień jest bardzo pracowitym miesiącem. Trzeba posprzątać swoją działkę po zimie i zabrać się za przygotowanie gruntu do uprawy. Jednak jednym z bardziej wymagających etapów jest przetransportowanie wszystkich sprzętów, które będą niezbędne w pracach działkowych.

I tutaj niestety pojawia się mały problem, ponieważ różnego rodzaju narzędzia lub maszyny ogrodnicze stają się dość łatwym łupem dla złodziei. Głównym powodem w łatwości dokonania takiej kradzieży są czasami dość prowizoryczne zabezpieczenia pomieszczeń w którym są one przechowywane.

ABY TWOJA DZIAŁKA BYŁA BEZPIECZNA NALEŻY:

– Właściwie zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei. Przechowywany sprzęt i inne przedmioty stanowiące wartość np: skrzynki z narzędziami powinny być umieszczone w miejscu niewidocznym dla osób postronnych lub zabierane do domu.

– Zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.

– Starannie zabezpieczyć altanę lub domek – wzmocnić drzwi, zamontować na nich atestowane zamki, założyć na okna kraty.

– Regularnie kontrolować stan zabezpieczeń. Kilkudniowa nieobecność właściciela i brak zmian na działce może zwrócić uwagę przestępcy i nakłonić go do włamania.

– Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

– O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami – poznać sąsiadów, wymienić się telefonami i zwracać uwagę na działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *