Materace dostępne w Głogowie – kiedy stary wymienić na nowy?

Odświeżanie starej sypialni lub urządzanie nowej w świeżo zakupionym mieszkaniu sprowadza się często do kwestii związanych z aranżacją wnętrza czy doborem dodatków. Wiele osób przy tej okazji wymienia łóżko, mając nadzieję, że poprawi to ich komfort codziennego, nocnego wypoczynku. Często jednak okazuje się, że do zwiększenia komfortu snu wystarcza nowy materac, który we właściwy sposób podpierał będzie kręgosłup użytkownika. Takie rozwiązanie często preferowane jest przez osoby wynajmujące mieszkanie, które nie zawsze mają możliwość kupna całego łóżka. Dowiedz się, jak poznać, czy stary materac wymaga wymiany na nowy, by cieszyć się komfortowym i wartościowym snem.

Bóle pleców o poranku? Przyczyną może być zużyty materac do spania

Zdrowy sen to jedna z podstaw funkcjonowania każdego człowieka, niezależnie od jego wieku, prowadzonego trybu życia czy wykonywanego zawodu. Rozwiązania wspierające nocny wypoczynek przez lata dopracowuje wielu producentów łóżek, pościeli czy – przede wszystkim – materacy do spania. To właśnie ta konstrukcja odpowiada za podpieranie kręgosłupa, by podczas snu – niezależnie od pozycji ciała użytkownika – znajdował się on w odpowiednim, zalecanym przez lekarzy kształcie. Materac, tak jak każda inna rzecz, zużywa się, co prowadzi do obniżenia jakości snu – po czym to poznać? Pierwszym objawem mogą być poranne bóle pleców, ramion czy karku, które ignorowane przez dłuższy czas, mogą prowadzić do powstania poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Rehabilitacja w takich przypadkach może okazać się długa i kosztowna, dlatego w myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć” dobrze jest wybrać nowy materac do spania.

Na który jednak warto się zdecydować? Obecnie dużą popularnością cieszą się piankowe materace w Głogowie na Materaceglogow.pl, za produkcję których odpowiada Hilding Anders. Konstrukcje tej skandynawskiej marki mają wypełnienie wykonane z pianki lateksowej, poliuretanowej (FlexiFoam) oraz wysoko- lub termoelastycznej. Ten ostatni rodzaj materiału reaguje nie tylko kształt ciała użytkownika czy jego wagę, ale również na temperaturę, dzięki czemu kręgosłup danej osoby będzie miał zapewnione doskonałe podparcie. Godnym polecenia materacem termoelastycznym jest Hilding Rumba, konstrukcja o 7 strefach twardości, którą można stosować w stelażach z możliwością regulacji kąta nachylenia podgłówka i podnóżka.

Wilgoć i problemy z higienicznością? Materace do łóżka muszą być czyste i świeże

Innym sygnałem sugerującym, że aktualnie używany materac może wymagać wymiany jest spadek poziomu higieniczności. Z czasem konstrukcja staje się cięższa, głównie ze względu na wilgoć, która w połączeniu z fragmentami włosów, paznokci czy złuszczonej skóry stanowi doskonałe miejsce do rozwoju pleśni czy innych chorobotwórczych drobnoustrojów. W takiej sytuacji dobrze jest wymienić stary materac na nowy, który będzie hipoalergiczny. Pod tym względem warto wspomnieć o konstrukcjach Hilding Anders – materace w Siemianowicach na Materacesiemianowice.pl to w dużej mierze wyroby tej skandynawskiej marki.

Dzięki zastosowaniu kanałów powietrznych poprawiono wentylację materaca, zapobiegając tym samym rozwojowi “niechcianych lokatorów”. Dużą zaletą modelu Hilding Pasodoble jest to, że materac ten można odwrócić, zwiększając poziom higieniczności. Warto również wspomnieć, że konstrukcja ta ma matę wykonaną z kokosa, a do tego jest rekomendowana przez zdrowykregoslup.pl.

 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *