Centrum Nauki Kopernik odwiedzi online uczniów we Wrześni!

„Tramwaj ruszył z całych sił, popadali wszyscy w tył. Tramwaj stanął – co za cud, popadali wszyscy w przód”. Co powoduje, że dzieje się tak, jak opisuje wierszyk? Dlaczego, jadąc tramwajem, czasem tracimy równowagę, sprawdzą uczniowie uczestniczący w wiosennych zajęciach online e-Naukobus opracowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Kiedy w tramwaju jest tłok…

Już 20 kwietnia uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni skorzystają z bezpłatnych zajęć internetowych e-Naukobus organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy zajęć wirtualnie spotkają się z edukatorami i razem będą odkrywać naukę. Badany temat to zjawisko bezwładności. Uczniowie korzystając z dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku, wykonają proste doświadczenia i zbadają, czym jest ruch obrotowy oraz moment bezwładności.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe

Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół

Szkoła we Wrześni będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *