Nerwowy pacjent uciekł ze szpitala. Uszkodził mienie o wartości 5 tys. zł

Podjęta szybka interwencja policjantów z Wydziału Prewencji uniemożliwiła 31-latkowi dokonywanie kolejnych zniszczeń. Mężczyzna uszkodził mienie na łączną wartość strat ponad 5 tysięcy złotych.

Do Szpitala Powiatowego we Wrześni 31 marca br. został przyjęty pacjent, który zaczął sprawiać dość duże problemy z uwagi na rosnący poziom agresji z jego strony. Nie mówiąc nic lekarzowi dyżurującemu około godziny 4 w nocy oddalił się z oddziału na którym chwilowo przebywał.

O tej sytuacji zostali powiadomieni policjanci z Wydziału Prewencji, którzy na skrzyżowaniu ulic Warszawska a Szkolna odnaleźli 31-latka. Z mieszkańcem Gminy Września funkcjonariusze wrócili do szpitala celem przekazania go z powrotem w ręce personelu medycznego.

Jednak cała sytuacja okazało się być bardziej skomplikowana niż wyglądała. Lekarz dyżurujący przekazał policjantom, że 31-latek w swoim napadzie niekontrolowanej agresji dokonał uszkodzenia drzwi wewnętrznych od sali w której został umieszczony.

W trackie trwania interwencji z policjantami skontaktował się również dyżurny i poinformował, że na Warszawskiej zostały uszkodzone drzwi wejściowe do apteki oraz reklama świetlna. Właściwe wyczucie sytuacji przez umundurowanych funkcjonariuszy oraz połączenie ewentualnych zbiegów okoliczności przyczyniło się do rozpytania 31-latka o te zdarzenia.

Mieszkaniec Gminy Września potwierdził, że on to zrobił. Zapytany dlaczego, stwierdził, że go to wszystko bardzo mocno denerwowało. Szybka reakcja policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przyczyniła się do uniemożliwienia 31-latkowi dokonywania kolejnych zniszczeń w nieswoim mieniu.

Po przesłuchaniu wszystkich powiązanych z tymi zdarzenia osób, mieszkańcowi Gminy Września zostały postawione trzy zarzuty uszkodzenia mienia. Wartość poniesionych strat łącznie wyniosła ponad 5 tysięcy złotych. Według obowiązujących przepisów 31-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *