Sanepid z policją przerwał imprezę urodzinową

Wrzesińscy policjanci udzielili asysty pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy podjęciu interwencji. W jednym z lokali została zorganizowana uroczystość okolicznościowa. Uczestniczące osoby nie przestrzegały zalecanych środków ostrożności.

17 kwietnia br. o godzinie 20:30 na terenie Gminy Miłosław doszło do udzielenia asysty przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w jednym z lokali organizujących uroczystości okolicznościowe. Udzielona asysta została pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Wrześni.

Podczas weryfikacji zgłoszenia okazało się, że na sali odbywa się przy zastawionych stołach uroczystość urodzinowa w której udział brały 23 osoby. Niestety żadna z nich nie przestrzegała zalecanych środków ostrożności w postaci maseczek oraz dystansu społecznego – mówi rzecznik prasowy wrzesińskiej policji. 

Pracownice wrzesińskiego sanepidu na miejscu wydały decyzję administracyjną nakazującą zaprzestania organizacji tej uroczystości z uwagi na fakt obowiązujących przepisów zabraniających organizacji oraz uczestnictwa w imprezach, zebraniach oraz spotkaniach do 25 kwietnia br.

Wobec osób biorących udział w przedsięwzięciu zostaną wszczęte czynności wyjaśniające z artykułu 116 kodeksu wykroczeń natomiast wobec właścicielki lokalu zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 165 kodeksu karnego.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *