Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego we Wrześni

Mieszkańcy Wrześni chętnie wypożyczają specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo w wypożyczalni, która znajduje się przy ulicy Piastów 15. Do ich dyspozycji są specjalne rowery trójkołowe. A to wszystko dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników.

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalniach dostępne są specjalistyczne rowery trójkołowe – idealne dla osób mających problem z poruszaniem się na tradycyjnych jednośladach. Rowery te mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dostępne są w trzech rozmiarach, w zależności od wagi i wzrostu użytkownika.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

W celu wypożyczenia sprzętu należy skontaktować się:

Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Arka

ul. Piastów 15, 62-300 Września

tel: 668672697

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne – za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu. 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *