Akcja „Noga z gazu”. Policjanci łapali piratów drogowych

Kierowcy świadomie zapominają o przepisach w zakresie przestrzegania ograniczeń prędkości. Takim postępowaniem w terenie zabudowanym mogą się skazać na utratę prawa jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy o drogowym przesłaniu „noga z gazu”.

Na początku kwietnia br. tuż po świętach wielkanocnych umieszczony został artykuł o 4 kierowcach, którzy niestety nie przestrzegali przepisów w zakresie ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Dodatkowo zaprezentowane zostało nagranie, które ukazywało postępowanie jednego z nich.

Przepis został „złamany” w miejscowości Tłoczyzna na drodze wojewódzkiej numer 442. W związku z tym po 18 dniach od popełnienia wykroczenia czyli 23 kwietnia br. policjanci z wrzesińskiej grupy „Speed” postanowili wrócić w ten rejon. I z przykrością trzeba stwierdzić, że o godzinie 10:41 kolejny raz ujawnili kierowcę, który nie zwraca uwagi na przepisy.

W tym przypadku 45-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego kierując Volkswagenem Passatem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 73 km/h. Za swoje dość nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarano go mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Akurat tego dnia nie był to jedyny przypadek nieprzestrzegania przepisów. Na skontrolowanych 51 kierujących aż 46 popełniło wykroczenia w zakresie ograniczeń prędkości. 42 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi a wobec 4 policjanci zastosowali pouczenia. Pamiętajmy o drogowym przesłaniu „noga z gazu”.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrześnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *