Przygody pewnego osła na ulicach Wrześni

Tą sprawę pewnie długo będą pamiętać miejscowi policjanci. Dwukrotnie odpowiedzieli na zgłoszenia, w których głównym bohaterem był osioł. Pierwsza interwencja miała miejsce w sobotę, 24 kwietnia (około południa).

Z informacji którą otrzymaliśmy  wynikało, że ul. Witkowską (przed przejazdem kolejowym) idzie nietrzeźwy mężczyzna prowadząc zwierzę – osła. A raczej odwrotnie, to osioł prowadził wrześnianina. Zataczając się stwarzał duże zagrożenie na drodze. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Funkcjonariusze po ustaleniu miejsca zamieszkania, postanowili odprowadzić mężczyznę razem z osłem do domu. Zwierzę zostało zamknięte na posesji – relacjonuje dla nas Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i realne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny w wysokości 100 zł. To jednak nie koniec tej sprawy…

Do drugiej interwencji doszło w niedzielę, 25 kwietnia (około 23:00). Tym razem policjanci zostali skierowani na ul. Kosynierów. Według zgłoszenia do trzepaka miał być przywiązany prawdopodobnie osioł. Na miejscu faktycznie sygnał od mieszkanki potwierdził się.

Łącząc fakty z poprzedniego dnia, funkcjonariusze udali się pod wcześniejszy adres, gdzie zwierzę zostało odprowadzone. Okazało się, że jego właściciel tam nie przebywa i nie wiadomo gdzie się teraz znajduje. Zostały podjęte kroki aby zapewnić osiołkowi bezpieczeństwo i nie narażać na dodatkowy stres. Został przetransportowany do jednej ze stajni na terenie gminy Września. Tam dzięki uprzejmości właściciela stajni zwierzę otrzymało opiekę.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *