Wielkie sprzątanie nad Wartą

Sukcesem zakończyło się spotkanie społeczne, którego celem było uprzątnięcie brzegów Warty. Pełni zapału miłośnicy przyrody z Pyzdr przeczesywali nadrzeczne miejscówki. Zebrali ponad 70 worków śmieci.

Akcja zainicjowana przez poznańską Fundację Ratuj Ryby, realizowana była 24 kwietnia na całym odcinku rzecznego koryta. Nasza gmina przystąpiła do niej po raz pierwszy, ale nie ostatni.

Ambitny cel – oczyszczenia rzeki postawiło sobie w Pyzdrach 50 osób. W grupie tej znaleźli się harcerze, wędkarze, strażacy, przedstawiciele samorządu, wodniacy i właściciele lokalnych firm.

Wielkie sprzątanie prowadzone było na obu brzegach rzeki, a także na tzw. ,,białych górach” i ,,madałowym”. Ilość odpadów pozostawionych przez ludzi korzystających z piękna natury była zatrważająca. Dominowały szklane butelki po napojach alkoholowych i plastiki, ale nie zabrakło też elementów wyposażenia domu, czy innych dodatków, jak poduszka z napisem ,,Dziadek na medal”.

Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę uczestników dzisiejszej akcji. A do wszystkich osób wypoczywających nad Wartą kierujemy apel – Miejcie serce dla przyrody i nie zanieczyszczajcie wody.

źródło i fot: Gmina Pyzdry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *