Kolejny apel policji! Wrześnianka straciła 9 tys. zł

33-letnia mieszkanka Wrześni w dwie godziny straciła 9 tysięcy zł. Padła ofiarą oszusta/tki na portalu aukcyjnym. Wrzesińska policja ponownie apeluje by nigdy nie klikać w żadne linki od nieznanych osób.

Już kolejny raz ostrzegamy wszystkie osoby, które dokonują zakupów lub wystawiają przedmioty na aukcjach w internecie. We wtorek, 11 maja przyjęliśmy zawiadomienie dotyczące oszustwa na łączną wartość 9 tysięcy zł – relacjonuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Schemat tego działania był książkowy. Wrześnianka wystawiła na portalu aukcyjnym dziecięce buty. Zainteresowana osoba nawiązała kontakt ze sprzedającą za pośrednictwem komunikatora. M.in. zostały ustalone szczegóły dotyczące ewentualnej transakcji. Rzekoma kupująca wysłała link celem uiszczenia opłaty. Niestety właścicielka wystawionego przedmiotu ten link uruchomiła (kliknęła w niego). Link przekierował na stronę banku, gdzie musiała podać PEŁNE dane (login i hasło). Już w tym momencie powinno zapalić się czerwone światło, ponieważ najczęściej logując się do banku musimy podać np. część danych.

Niestety w ten sposób zostały od razu wykonane dwa przelewy. 33-latka straciła 9 tysięcy zł. Teraz policjanci będą starali się aby jak najszybciej te pieniądze wróciły do właścicielki. Pamiętajmy, aby nigdy nie klikać w żadne linki wysyłane np. przez komunikatory, tym bardziej przez osoby nieznane. To właśnie za pośrednictwem specjalnie przygotowanych przez oszustów stron (które pojawiają się po kliknięciu) zaciągane są nasze dane i hasła do kont – wyjaśnia policjant.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *