Modernizacja zabytkowej remizy w Pyzdrach dobiegła końca

Ponad stuletni obiekt, który zawsze służył lokalnej społeczności doczekał się koniecznej modernizacji. Zyskał nowe oblicze i jest wielką szansą dla rozwoju działalności kulturalnej. Dawna remiza oficjalnie stała się siedzibą Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Ostatnie miesiące, upływające pod hasłem walki z pandemią, zawiesiły działalność kulturalną. My ten trudny czas wykorzystaliśmy dobrze. Wszelkie siły i środki przeznaczyliśmy na remont obiektu, który już niedługo zacznie tętnić życiem. Będą z niego korzystać wszystkie grupy społeczne, instytucje i organizacje.

Dogodna lokalizacja i skupienie działalności w jednym budynku to największe atuty nowej siedziby. W sali kinowej odbywać się będą filmowe projekcje, ale także kameralne koncerty i występy. Druga przestronna sala będzie miejscem organizacji warsztatów, konferencji, prelekcji, zebrań i innych wydarzeń. Wreszcie mieć będziemy idealne warunki do tańca, fitnessu i zajęć rehabilitacyjnych. Pozostałe pomieszczenia będą przeznaczone na zajęcia sekcji muzycznych, teatralnych i rękodzielniczo-artystycznych.

Uroczystość otwarcia ze względu na obowiązujące obostrzenia miała symboliczny wymiar. Na tę z udziałem szerszej publiczności trzeba jednak jeszcze poczekać.

Przebudowa obiektu zamknęła się kwotą 1 mln 141 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane niemal w całości z dofinansowań. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego gmina otrzymała kwotę 450 tys. zł, a z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 449 tys. zł. Zakup niezbędnego wyposażenia został sfinansowany z budżetu CKSiP.

źródło i fot. Gmina i Miasto Pyzdry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *