Dachowanie osobówki na krajowej 92. Kierowca był nietrzeźwy

4 czerwca (godz. 14:44) służby otrzymały informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Starczanowo (droga krajowa 92).

Po dojeździe na miejsce zastano pojazd po dachowaniu w rowie. Dwie osoby podróżujące samochodem znajdowały się na zewnątrz. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom przez druhów OSP Nekla, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni – relacjonują strażacy z OSP Nekla.

Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen jechał z Poznania w kierunku Wrześni. Niestety z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze. Następnie do rowu, gdzie dachował. Okazało się, że 55-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 0,39 mg/dm3. Pasażer (mieszkaniec gminy Nekla) został przetransportowany do szpitala. Na szczęście po badaniach został zwolniony do domu. To jednak nie koniec. W tej sprawie postępowanie dalej będzie prowadził wydział kryminalny wrzesińskiej policji – podsumowuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

W akcji brały udział zastępy straży: GBA i GCBA JRG Września oraz GBA i GCBA OSP Nekla.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot: OSP Nekla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *