„Bezpieczne dwa kółka” przyciągnęły wrześnian i nie tylko! (GALERIA)

„Na drodze nie jesteśmy dla siebie wrogami… każdemu zależy na bezpieczeństwie” oraz „dla każdego jest miejsce na drodze”. Pod takimi hasłami zorganizowane zostało pilotażowe spotkanie z motocyklistami. Było mnóstwo atrakcji oraz rozmów o właściwym korzystaniu z dróg.

Niedziela 13 czerwca br. była bardzo wyjątkowym dniem. Ta wyjątkowość spowodowana była pierwszym takiego rodzaju na terenie powiatu wrzesińskiego wspólnym projektem skierowanym na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

Przedsięwzięcie o nazwie „Bezpieczne dwa kółka” połączyło grupę osób oraz instytucji, których głównym celem było zwrócenie uwagi na wiele aspektów w zakresie bezpieczeństwa. W rolę organizatorów wcielili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, Damian oraz Tomasz Pawłoscy Moto-Misja oraz Piotr Izydorek Motoklinika.

Oprawą medialną zajęli się Karol Krzeszowiec oraz Grzegorz Kępski dziennikarze z Radia Września. Do pomocy również przyłączyło się Starostwo Powiatowe we Wrześni, które zakupiło 100 sztuk podręcznych apteczek pierwszej pomocy.

Główną grupą docelową niedzielnej akcji byli miłośnicy dwóch kółek czyli akurat tego dnia byli to motocykliści. Liczna grupa stawiła się na parking przy galerii handlowej Karuzela we Wrześni dumnie pokazując swoje piękne a czasami wręcz błyszczące maszyny. Takie podejście do sprawy było dowodem, że na spotkanie przybyli nasi partnerzy do rozmowy o właściwych, pożądanych zachowaniach na drodze. Ta kwestia została omówiona przez sierż. szt. Adama Wojcińskiego.

Oprócz tego poruszone zostały tematy bezpieczeństwa w kontekście właściwego ubioru, który może czasem uratować nam życie lub zminimalizować skutki ewentualnych obrażeń. Z racji bycia ekspertami z tej dziedziny temat został omówiony przez przedstawicieli Moto-Misji oraz Motokliniki.

Sama teoria może być dość nudna więc dla uczestników niedzielnego spotkania zostały przygotowane różne atrakcje w postaci: policyjnych radiowozów oraz motocykli, które przyjechały z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz wozu strażackiego z OSP Kaczanowo. Omawiając temat bezpieczeństwa nie mogło zabraknąć pokazu pierwszej pomocy. Tym zajęli się uczniowie liceum o profilu ratownictwo medyczne z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. dr. gen. Romana Abrahama z Wrześni.

Założeniem akcji „Bezpieczne dwa kółka” była również pomoc dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. W ramach pomocy zorganizowane zostały licytacje oraz kiermasz słodkości. W taką formę charytatywnej pomocy przyłączyła się policjantka z Komisariatu Poznań Nowe Miasta post. Agnieszka Żerko, Kinga Obarska, Monika Krawiec oraz Magda Szczepańska. Słodkości przygotowali mieszkańcy Poznania, Swarzędza, Gruszczyna, Plewisk, Kobylnicy, Kruszewni oraz Cukiernia Magdalenka.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Olgi Miśkiewicz serdecznie dziękujemy. Na jej leczenie zebraliśmy ponad 13 tysięcy złotych. Trzymamy kciuki za jej powrót do zdrowia. „Bezpieczne dwa kółka” kojarzone będą już na zawsze z bezpieczeństwem oraz pomocą dla innych.

źródło i fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *