Przed nami upalne dni. Nie zostawiaj nikogo w samochodzie!

Rozgrzany samochód zachowuje się jak termos, który trzyma temperaturę. Pozostawienie osób starszych, dzieci czy zwierząt w takiej nagrzanej „puszce” może być śmiertelne. Nie bójmy się natychmiast reagować w takich sytuacjach. Prawo stoi po naszej stronie.

Nadchodzące dni zapowiadają się bardzo gorące na terenie naszego powiatu. Wysoko świecące słońce jak widać na grafice mocno podgrzeje słupek rtęci w termometrach. Jest to oczywiście jak najbardziej oczekiwany czas przez nas wszystkich, ponieważ mamy dość już zimowego okresu.

Jednak to pięknie ogrzewające nas słońce może być też czynnikiem, który niewłaściwe potraktowany może przyczynić się do spowodowania w drugim życiu jakieś nawet bolesnej krzywdy. Chodzi dosłownie o zostawianie w swoim pojeździe osób starszych, dzieci oraz zwierząt.

Zamierzenie jest pewnie takie żeby nie zabierać ze sobą tych osób z uwagi na ich dobro bo na dworze jest bardzo gorąco. Tylko, że pozostawiając ich w aucie podwyższamy dodatkowo temperaturę. Zamknięty, nagrzany samochód zachowuje się jak termos, który dobrze trzyma ciepło w środku. Zamknięcie w nagrzanym pojeździe może nawet doprowadzić do śmierci – mówi rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Niestety jak pokazują lata ubiegłe, takie tragedie miały miejsce. W związku z tym mocno akcentujemy zgodne z prawem postępowanie w stanie wyższej konieczności. Jeśli w środku w samochodzie widzimy osobę starszą, dziecko lub zwierzę a na dworze panują upały, nie wahajmy się zareagować.

Wybijając szybę w takiej sytuacji ratujemy życie i nie będziemy odpowiadać za zniszczenie mienia. A nawet idąc dalej właściciel pojazdu, który jest członkiem rodziny osoby starszej czy rodzicem dziecka czy właścicielem zwierzęcia może odpowiedzieć za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu istot pozostawionych w aucie – podkreśla Adam Wojciński.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *