Wrzesiński rower: Ponownie można znakować swój jednoślad

Po przerwie spowodowanej pandemią prewencyjny program „Wrzesiński rower – bezpieczny rower” został wznowiony. Pierwsze znakowanie odbyło się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażnikami ze Straży Miejskiej z Wrześni powrócili do znakowania rowerów w ramach programu „Wrzesiński rower – bezpieczny rower”. Pierwsze znakowanie, po prawie 1,5 rocznej przerwie odbyło się 20 lipca br. w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

Chętnych mieszkańców Gminy Września na oznakowanie swojego jednośladu było bardzo dużo. Jednak z uwagi na ograniczenia oraz przeprowadzenie pierwszego znakowania w reżimie sanitarnym liczba miejsc była ograniczona. Pomimo tego, od godziny 8:00 do 14:00 mundurowi oznakowali 20 rowerów.

Przypominamy, że „Wrzesiński rower – bezpieczny rower” jest bezpłatnym programem prewencyjnym, mającym na celu zabezpieczenie naszego jednośladu przed ewentualną kradzieżą.

INFORMACJE OGÓLNE

1. Do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie powiatu wrzesińskiego lub nieletni pod warunkiem, że w znakowaniu uczestniczyć będzie rodzic, opiekun prawny lub inna osoba dorosła. Rower zostanie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, której tożsamość zostanie sprawdzona na podstawie dowodu osobistego, natomiast nieletni zostanie wskazany jako użytkownik roweru.

2. Osoba zainteresowana oznakowaniem roweru stawia się w wyznaczonym terminie w miejscu jego znakowania z dokumentem tożsamości, paragonem lub kartą gwarancyjną z datą zakupu roweru. W przypadku braku dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej roweru jego właściciel wypełnia odpowiednie oświadczenie potwierdzające własność.

3. Uwaga! Znakowane będą tylko te rowery, które w myśl obowiązujących przepisów, posiadają pełne wyposażenie (światła, jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy). Nie będę znakowane rowery, które mają widoczne ślady usuwania bądź przerabiania numeru ramy lub innego numeru identyfikacyjnego.

4. Znakowanie roweru i uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześńi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *