Nie zatrzymał się do kontroli. 24-latek usłyszał 8 zarzutów!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podjęli pościg za kierującym Fordem Mondeo. 24-latek po zatrzymaniu otrzymał 8 zarzutów w tym kradzieże oraz prowadzenie pojazdu na zakazie. Wartość skradzionych części samochodowych wyniosła 8300 złotych.

8 września o godzinie 12:15 w Pyzdrach, policjanci pionu kryminalnego postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fordem Mondeo. Mężczyzna nie reagując na sygnały świetne oraz dźwiękowe wydawane przez nieoznakowany radiowóz podjął próbę ucieczki i nie zatrzymał się do wspomnianej kontroli.

Dodatkowo lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pędził przez Pyzdry, Wszembórz, Cieśle Wielkie oraz Borzykowo. W ostatniej miejscowości auto zostało porzucone a jego kierowca podjął pieszą ucieczkę.

Na nic to się zdało, ponieważ już kilka minut potem został zatrzymany i trafił w policyjne ręce sprawiedliwości, które szybko zweryfikowały skąd takie zachowanie 24-latka. Okazało się, że mieszkaniec Gminy Kołaczkowo posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który był osądzony również za nie zatrzymanie się do kontroli. 24-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzony testerem narkotykowym. Pierwsze badanie wyszło na 0,00 ale już test wyszedł na jego niekorzyść. Okazało się, że prowadził autem pod wpływem substancji psychotropowych – relacjonuje rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Taki wynik dał podstawę do przeprowadzenia przez kryminalnych przeszukania w miejscu zamieszkania. Podczas sprawdzenia pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego, akurat środków zabronionych nie ujawniono, ale 24-latek posiadał dość dużo części samochodowych, których pochodzenia nie umiał wyjaśnić.

Jaki się później okazało części pochodziły z kradzieży. Reasumując wszystko, 24-latek dokonał 7 kradzieży na przełomie dwóch ostatnich lat na szkodę właściciela jednego z warsztatów samochodowych na terenie Gminy Kołaczkowo. Wartość poniesionych strat wyniosła kwotę 8300 złotych.

Składając wszystkie kolejne sprawy i popełnione czyny przez 24-latka wyszła kumulacja 8 zarzutów. Zostało postawionych mu 7 zarzutów kradzieży oraz 1 prowadzenia pojazdu na obowiązującym zakazie w połączeniu z nie zatrzymaniem się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *