Odzyskane BMW X5. Śmieszna kara dla obywateli Litwy

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Poznania oraz z Wrześni odzyskali pojazd o wartości ponad 150 tysięcy złotych. BMW zostało skradzione na terenie Niemiec.

Wspólna realizacja kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przyczyniła się do odzyskania pojazdu marki BMW o wartości ponad 150 tysięcy złotych. Do sprawy zostali zatrzymani obywatele Litwy.

Do działań policjanci przystąpili 4 października br. przed godziną 11:00 w Białężycach, gdzie została podjęta próba zatrzymania dwóch pojazdów. Kierujący Seatem Leonem zatrzymał się od razu, natomiast jadący za nim kierowca BMW znacząco przyspieszył. Wjechał na rondo, gdzie został zablokowany przez wrzesiński radiowóz.

To nie był koniec prób ucieczki, ponieważ natychmiast kierowca BMW widząc brak możliwości jazdy do przodu wrzucił wsteczny bieg, ale na jego nieszczęście, drogę zajechali mu policjanci z Poznania. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi od pojazdu, nie reagował również na wydane polecenia – relacjonuje rzecznik prasowy policji we Wrześni.

W końcu upór 35-latka się skończył i opuścił pojazd. W kwestii kierowcy Leona nie było tego problemu, mężczyzna w wieku 43 lat od razu oddał się w ręce policjantów. Obywatele Litwy zostali przetransportowani do policyjnego aresztu.

Jak się okazało BMW X5 zostało skradzione na terenie Niemiec, dodatkowo poruszało się po naszych drogach z podrobionymi tablicami. Jeśli chodzi o kierowcę Seata Leona działał on wspólnie z 35-latkiem.

Zatrzymani w trybie przyspieszonym zostali skierowani do Sądu Rejonowego we Wrześni, którego sędzia wyznaczył im karę grzywny w wysokości po 4 tysiące złotych. Obywatele Litwy ukarani zostali z artykułu mówiącego o przestępstwie paserstwa umyślnego.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *