Osobówka potrąciła rowerzystkę. Kierowca miał 2,5 promila

7 października (6:20) na ul. Sikorskiego we Wrześni doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca opla corsy uciekł. 

Kierujący pojazdem marki opel corsa jechał w kierunku Gutowa Małego. Nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej na oznakowanym przejściu dla pieszych (kierowca miał czerwone światło). W ten sposób doszło do potrącenia rowerzystki.

Niestety kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak naoczny świadek zapamiętał numery rejestracyjne. Policjanci ustalili właściciela pojazdu. Następnym krokiem było ustalenie użytkownika auta. To 53-letni mieszkaniec Wrześni, który powinien przebywać w miejscowości Ciążeń. Dlatego wrzesińscy policjanci wystosowali prośbę do kolegów ze Słupcy. Faktycznie we wskazanej miejscowości zatrzymano mężczyznę – mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Jak się okazało, kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało 2,5 promila! Z uwagi, iż od zdarzenia do momentu przeprowadzenia pomiaru trzeźwości minął pewien czas, nie możemy stwierdzić jednakowo czy w trakcie potrącenia kierowca był nietrzeźwy. Dlatego została pobrania krew do badania. Zostanie także powołany biegły, który przeprowadzi retrospekcję.

33-letnia mieszkanka Wrześni na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Skończyło się na otarciach i wielkim strachu.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *