Odblaskowe kamizelki dla wrzesińskich cyklistów

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu rozdawali kamizelki odblaskowe rowerzystom. Na drodze dla każdego jest miejsce ale pomimo to warto dodatkowo się na niej odznaczać.

Biorąc pod uwagę porę roku jazda rowerem może nie zbyt zachęcać. Jednak, spoglądając na obecną aurę wcale nie jest aż tak źle. I właśnie wychodząc naprzeciw tym wytrwałym rowerzystom 5 stycznia br. wrzesińscy policjanci rozdawali im odblaski.

Inicjatywa zrealizowana wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu. Założeniem akcji jest poszerzenie odpowiedzialności rowerzystów za samych siebie. Wynika to z potrzeby zadbania o tę grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie zważając na pogodę aktywnie użytkują drogi – wyjaśnia rzecznik prasowy policji.

Trzeba podkreślić, że w zderzeniu z samochodem rowerzyści mają bardzo małe szanse na wyjście z tego bez uszczerbku. W związku z tym jadąc rowerem korzystajmy z elementów odblaskowych i pokażmy kierowcom samochodów, że jesteśmy widoczni na drodze, że mają na nich zwrócić należną uwagę.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *