500 zł kary za strzelanie fajerwerkami

Policjanci otrzymali zgłoszenia o strzelaniu petardami na Osiedlu Sławno we Wrześni. Okazało się, że mieszkańcowi Gminy Kołaczkowo przedłużył się Sylwester. Jednak takie zachowanie w takim czasie to wykroczenie. W związku z tym został ukarany mandatem karnym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 2 stycznia (przed godziną 6:00) odebrał kilka zgłoszeń dotyczących zakłócenia porządku publicznego na Osiedlu Sławno we Wrześni. Z przekazanych informacji wynikało, że co niektórym przedłużyła się noc sylwestrowa.

Jak można zrozumieć huczne pożegnanie a zarazem przywitanie nowego roku z 31 grudnia na 1 stycznia tak już 2 stycznia, staje się takie celebrowanie bardzo uciążliwe dla pozostałych mieszkańców. Podjęte przez policjantów interwencje pozwoliły na ustalenie sprawcy, po którym zostały jedynie puste kartony na ulicy – mówi rzecznik prasowy policji.

Mieszkaniec Gminy Kołaczkowo przyznał się do popełnienia wykroczenia z artykuły 51 par. 1 co oznacza, że swoim zachowaniem zakłócił porządek publiczny. 27-latek stawił się na wezwanie 3 stycznia br. do wrzesińskiej komendy gdzie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *