Poznaliśmy kolejną autorkę Kolekcji Wrzesińskiej

Pod koniec ubiegłego roku swoją pracę nad tegoroczną Kolekcją Wrzesińską zakończył Maciej Jeziorek. Jej efekty będziemy mogli poznać wszyscy podczas oficjalnego otwarcia wystawy, która planowana jest na 3 czerwca tego roku. Jednocześnie poznaliśmy autorkę przyszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej, którą została Karolina Jonderko.

Karolina Jonderko to absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw – te zagadnienia odnajdziemy w cyklach „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” i „Mała Polska”.

Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty – najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami. W 2021 roku zdobyła nagrodę World Press Photo (II miejsce w kategorii projektów długoterminowych).

źródło i fot. UMiG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *