Policja przypomina: Zakaz wjazdu w centrum Wrześni!

Przestrzeganie przepisów w zakresie ruchu drogowego to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. W opisanym przypadku o zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe oznakowanie apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych, których rzeczywista masa całkowita przekracza 10 ton.

Z dniem 1 stycznia 2022 roku zakończył się okres przejściowy dla kierujących samochodami ciężarowymi o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton. Z początkiem roku zaczęły obowiązywać zakazy wjazdu do centrum Wrześni.

W związku z tym kierujących samochodami ciężarowymi prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na aktualne i obowiązujące od 1 stycznia br. nowe oznakowanie. W szczególności dotyczy to dróg krajowych numer 92 i 15 czyli tak zwanych dróg „wlotowych” do centrum Wrześni.

Niestety kierujący, który nie dopełni ciążącego na nim obowiązku zweryfikowania dopuszczalnego wagi na danym odcinku drogi może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 2 punktów karnych. Jeśli punkt docelowy znajduje się w miejscu objętym zakazem, należy wystąpić z wnioskiem do zarządcy drogi czyli do Referatu Komunalnego UMiG we Wrześni, przy ulicy Chopina 8 o stosowne pozwolenie umożliwiające dojazd do danej firmy – wyjaśnia rzecznik prasowy policji we Wrześni.

Więcej informacji w naszym artykule TUTAJ.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *