Wypadek busa i osobówki. Kierowca pod wpływem narkotyków (ZDJĘCIA)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie obsługi zdarzenia postanowili wykonać test narkotykowy wobec kierowcy Fiata Ducato. Okazało się, że 28-latek kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy. Sprawa trafi do sądu.

10 stycznia (o godzinie 16:44) w miejscowości Kołaczkowo, przy ulicy Wrzesińskiej doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że w tym wypadku uczestniczyły bus z osobówką.

Z wstępnych ustalonych okoliczności wynikało, że kierujący Fiatem Ducato jadąc w kierunku Pyzdr w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na chodnik gdzie uderzał w ogrodzenie. Ostatnią przeszkodą dla 28-latka był kierujący Skodą Fabia, który wyjeżdżał ze swojej z posesji. Kierujący samochodami zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem zerowym. Jednak policjanci zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie 28-latka. W związku z tym został sprawdzony pod kątem narkotyków organizmie – relacjonuje rzecznik prasowy policji we Wrześni.

Okazało się, że wykonany test na ślinę potwierdził u mieszkańca Pyzdr zawartość amfetaminy w organizmie. Dlatego też od 28-latka została pobrana krew do badania. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem substancji psychotropowych policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W kierowanym przez 28-latka pojeździe podróżowały jeszcze czterech osoby, natomiast w Skodzie Fabii jeden pasażer. W wyniku zderzenia obrażeń doznał 22-letni kierowca Skody, który został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach został zwolniony do domu. Od pojazdów biorących udział w zdarzeniu z uwagi na powstałe uszkodzenia wrzesińska drogówka zatrzymała dowody rejestracyjne. Sprawa zostanie skierowana do sądu – dodaje policjant.

Redakcja NowaWrzesnia.pl
źródło i fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *