Moc pomocy od mieszkańców powiatu dla Ukrainy! (SPIS ZBIÓREK)

W ogólnopolską wielką akcję pomocy włączyli się bardzo aktywnie także mieszkańcy powiatu wrzesińskiego! Ruszyło wiele zbiórek potrzebnych rzeczy. Kolejny raz Polacy pokazują niesamowitą determinację, solidarność i wielkie serce. Postaram się w tym artykule dodawać wszelkie pojawiające się zbiórki na terenie naszego powiatu. Dodawajcie także swoje w komentarzach.

23:20

W sobotę, 26 lutego, w imieniu gminy Wrześni apel do mieszkańców wystosował na FB Burmistrz Tomasz Kałużny: Wrześnianie z Ukrainy proszą o pomoc dla dzieci, które stają się ofiarami wojny. Dziś przy Słowackiego 10a w tym barze (Mafia Burger) zbierane są dary (do północy). Od jutra tj. 27 lutego będzie to także samo miejsce oraz drugi punkt – budynek „Alchemia” ul. 68 Pułku Piechoty nr 4 – w godzinach 11:00-22:00. Potrzebne są: koce, ciepłe ubrania (kurtki, swetry, bluzy) dla dzieci, pieluchy itp. Wrześnianie dziękujemy!

———————————————————————————————————————————————————————-

23:25
Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni od poniedziałku (przez cały tydzień ) rozpoczyna akcję
” Liceum Solidarne z Ukrainą ” Można przynosić:
ŚRODKI CZYSTOŚCI – mydła, szampony, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, płyny do prania, podpaski, pampersy itd.
ŚRODKI OPATRUNKOWE- bandaże zwykle i elastyczne,koce termiczne, kompresy jałowe, ampułki soli fizjologicznej, opaski uciskowe, rękawiczki jednorazowe itd.
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA- konserwy, cukier, mąka, olej, kawa , herbata, makarony itd.
Miejsce zbiórki darów – sala konferencyjna na parterze budynku.
———————————————————————————————————————————————————————-
23:54
Zbiórki organizują także sami mieszkańcy naszej gminy we własnym zakresie. Państwo Marlena i Adam Wojciński oraz Romka Remplewicz wysłali już pierwsze transport na granicę.
W pomoc naszym sąsiadom angażujemy się i my 💙💛Potrzebują wszystkiego – aby przetrwać. Środki czystości, higieny osobistej, woda, koce, pościele, śpiwory, żywność również dla niemowląt, mleko, ubrania dla dorosłych i dzieci, leki, opatrunki, środki do dezynfekcji, wszystko!!!
Ktokolwiek z Was ma chęć się dołączyć zapraszamy!! Transport na granicę odbywać się będzie co 3 dni. Dostarczać dary możecie do mnie (Kościelna 21 a, Kaczanowo) lub do Romki (Chociczka 12). Proszę Was również o udostępnienie komunikatu.
———————————————————————————————————————————————————————-
23:57
Akcja redakcji WW: Kochani! Ruszamy z pomocą dla Ukrainy 💙💛 Od poniedziałku w naszej redakcji przy ul. Harcerskiej we Wrześni będzie prowadzona zbiórka darów 🇵🇱✌️🤝✌️🇺🇦 Informację o tym co można podarować potrzebującym znajdziecie na poniższym plakacie.
W redakcji znajdzie się również puszka, do której będzie można wrzucać datki 💙💛 Za zebrane pieniądze zakupimy w cenie hurtowej między innymi opatrunki, środki dezynfekujące oraz medykamenty. Liczymy na Was!

———————————————————————————————————————————————————————

00:08

Gmina  Nekla: Stowarzyszenie Czysta Nekla: Pierwsze auto z naszymi darami ruszyło na granicę! Zbiórka trwa nadal do poniedziałku przynajmniej.

Szanowni Sąsiedzi,
W obliczu tragedii w Ukrainie chcemy wesprzeć osoby dotknięte tym kryzysem. W Sklepie u Sabiny zbieramy produkty, które mogą być przydatne (lista poniżej). Zebrane produkty albo przekażemy do gminy albo zawieziemy do punktów zbierających pomoc dla uchodźców. Rozważamy też wyjazd po osoby uciekające z Ukrainy na granicę. Na granicy znajdują się kobiety z dziećmi, mamy informacje bezpośrednie że sytuacja jest bardzo trudna. Niektórzy mieszkańcy Nekielki przyjmą uchodźców pod swój dach, będą potrzebowali pracy i wsparcia organizacyjnego.
W geście symbolicznej solidarności zachęcamy do wywieszenia flag. Nekielka dla Ukrainy. Jakie produkty są potrzebne:
Potrzebne są:
– buty i ubrania dla dzieci i dorosłych
– koce, śpiwory, ręczniki
– bandaże, woda utleniona, środki przeciwbólowe, rękawiczki, opaski uciskowe, strzykawki
– mydło, szampony, podpaski, pampersy, mokre chusteczki
-artykuły spożywcze o długotrwałym terminie ważności (makaron, ryż, herbata, konserwy, kaszka dla dzieci)
– zapałki, świece, latarki i baterie.
– karma dla zwierząt

———————————————————————————————————————————————————————
00:21
SSP nr 1 we Wrześni: W dniach 28.02.2022 do 04.03.2022 w Naszej Szkole wolontariusze ENGLISH WITH PASSION organizują zbiórkę artykułów dla osób z Ukrainy. Zbieramy najbardziej potrzebne produkty :
– żywnościowe (długoterminowe),
– artykuły higieniczne oraz koce śpiwory.
Od poniedziałku, wolontariusze zbierać będą produkty, odwiedzając każdą klasę. Przeprowadzona zostanie również zbiórka pieniążków. Te wpłacać będzie można do puszek, które codziennie zawitają do klas. Zapraszamy do udziału i pomocy !

——————————————————————————————————————————————————————–

00:25

Gmina Miłosław:  Mieszkańcy Gminy Miłosław!

Od poniedziałku rusza zbiórka niezbędnych artykułów dla mieszkańców Ukrainy, bardzo prosimy o wsparcie💙💛💙💛
Wolne chwile weekendu wykorzystajcie na zgromadzenie najpilniejszych rzeczy:
– baterie paluszki aaa i aa oraz solarne
– chusteczki nawilżone
– opatrunki hemostatyczne oraz inne – różne do tamowania krwotoków
– kostki do uzdatniania wody pitnej
– turystyczne butle gazowe
– zupki ekspresowe
– jedzenie długoterminowe
– karma sucha dla psów
Razem z siostrami dominikankami z Broniszewic dostarczymy je na Ukrainę. Wszystkie te rzeczy można dostarczyć w najbliższym tygodniu do:
👉Miłosławskiego Centrum Kultury – w godzinach:
– od 9:00 do 18:00 – od poniedziałku do piątku
– od 10:00 do 13:00 w sobotę
👉 świetlicy wiejskiej w Orzechowie – w godzinach:
– od 9:00 do 17:00 – od poniedziałku do piątku
– od 10:00 do 13:00 w sobotę
❤Pomóżmy mieszkańcom Ukrainy
——————————————————————————————————————————————————————–

00:35

GMINA NEKLA: 🇺🇦 POMOC DLA MIESZKAŃCÓW UKRAINY 🇺🇦

00:38

Gmina Pyzdry: Burmistrz Przemysław Dębski:

Wolne chwile weekendu wykorzystajcie na zgromadzenie:
KOCE i ŚPIWORY
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
W poniedziałek podamy szczegóły zbiórki.
———————————————————————————————————————————————————————
11:17
Zbiórka w Szkole Podstawowej w Bieganowie od 28 lutego.

———————————————————————————————————————————————————————-

11:28

Zbiórka w SSP nr 2 we Wrześni od poniedziałku, 28 lutego.

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMIG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *