Wrzesińska policja ostrzega: Uwaga na oszustów

Wrzesińscy policjanci ostrzegają przed mogącymi pojawiać się próbami dokonywania oszustw przy okazji zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej. Odbiorcy, którzy będą przechodzić na zmieniony sygnał muszą zachować czujność.

Z policyjnego punktu widzenia każda wprowadzana oficjalna zmiana może wiązać się i być wykorzystana do działalności przestępczej. W dzisiejszych czasach oszuści tylko czekają, aż pojawi się jakaś opcja, z której będą mogli stworzyć nową metodę do nieuczciwego zarobienie pieniędzy.

W związku z takim założeniem, wrzesińscy policjanci wychodzą krok przed oszustami z ostrzeżeniem przed taką możliwością. Dokładnie chodzi o nadchodzącą zmianę dotychczasowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Oszuści mogą wykorzystywać podszywanie się pod sprzedawców, próbować wyłudzać dane osobowe lub prowadzić sprzedaż sprzętu, który nie będzie spełniał wymagań i będzie nie przystosowany do odbioru nowego sygnału. Wszystkie potrzebne szczegóły wprowadzanej zmiany znajdziemy w poniższym link.

Pierwsze przełączenie na nowy standard telewizji już 28 marca! Sprawdź, kiedy nastąpi w Twojej gminie – link gov.pl

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *