Policyjna kontrola autokaru przed wycieczką

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Z uwagi na fakt, że kontrola przebiegła bez zastrzeżeń, funkcjonariusze życzyli uczestnikom udanego oraz bezpiecznego wyjazdu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przeprowadzili 10 maja br. w godzinach porannych kontrole autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Uczestnikami wyjazdu były dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni.

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, komplet dokumentów, wyposażenie obowiązkowe autokaru, legalizacje tachografu oraz stan techniczny pojazdu. W szczególności, ewentualne widoczne usterki w układzie kierowniczym, układzie hamulcowym a także stan ogumienia kół oraz oświetlenie pojazdu. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę czy z autokaru nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Po dokonanej kontroli, która przebiegła bez zastrzeżeń policjanci wrzesińskiej drogówki życzyli uczestnikom wycieczki udanego ale przede wszystkim bezpiecznego wyjazdu.

Policjanci przypominają o możliwości skorzystania z kontroli autokaru przed wyjazdem. Chęć takiej kontroli można zgłosić po przez złożenie pisma do siedziby wrzesińskich policjantów. Jedynym warunkiem przystąpienia do kontroli jest jej zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Taki obowiązek ciąży na organizatorze wycieczki. Zawsze należy brać pod uwagę dobro i bezpieczeństwo dzieci w szczególności podczas takiej formy spędzania czasu podczas zajęć szkolnych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *