Wielkopolska: Policyjny pościg zakończony tragiczną strzelaniną

We wtorek – 17 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach próbowali zatrzymać, w miejscowości Gorzewo gm. Ryczywół pod Obornikami, do kontroli dostawcze Iveco.  Nikt nie mógł przewidzieć jak to się skończy.

Kierowca zaczął uciekać, wjechał w polną drogę. W pewnym momencie wysiadł z samochodu wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem. W wyniku tego napastnik zginął. Natomiast jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch. Trafili do szpitala. Ich stan jest stabilny (dod. red.). Na miejscu są zabezpieczane ślady, zbieramy informacje i ustalamy przebieg całego zdarzenia. O zdarzeniu poinformowaliśmy prokuraturę – czytamy w komunikacie wielkopolskiej policji.

Jak dodaje portal epoznan.pl, znana jest tożsamość uciekającego kierowcy. To 53-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna wcześniej był znany policji i wielokrotnie notowany między innymi w sprawach narkotykowych, kryminalnych i drogowych. Nie wiadomo, dlaczego teraz kierowca uciekał.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *