Cztery auta zderzyły się w Przyborkach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 czerwca na niebezpiecznym skrzyżowaniu z drogą krajową 92.

Dziś około godz. 14:30 cztery pojazdy zderzyły się w Przyborkach. Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu koło Watisu. To kolejne zdarzenia w tym miejscu z udziałem samochodów osobowych.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy z Wrześni, Węgierek i Nekli oraz zespół ratownictwa medycznego.

Kierujący autem dacia dokker włączał się do ruchu z ul. Podmiejskiej na DK92. Nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy skoda octavia. W ten sposób doprowadził do zderzenia bocznego. W wyniku wypadku dacia przemieściła się i uderzyła w peugeota 307, który czekał na lewoskręt w ul. Podmiejską. Następnie peugeot zatrzymał się na stojącym za nim samochodzie marki fiat doblo. Kierowca dacii został zabrany do szpitala. Ratownicy przetransportowali do szpitala także 8-letniego chłopca na obserwację.

Na czas akcji droga była zablokowana. W tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie. Ponadto, jak się okazało na miejscu, kierowca peugeota 307 był pijany. Badanie wykazało aż 1,36 mg/dm3 (czyli około 2,7 promila!). Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego – wyjaśnia Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji we Wrześni.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KSRG OSP Węgierki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *