Kolekcja Wrzesińska w nowej odsłonie

W piątek, 1 lipca dokonano na wrzesińskim rynku oficjalnego otwarcia wystawy zdjęć Kolekcji Wrzesińskiej autorstwa Macieja Jeziorka. Tytuł wystawy oraz wydanej wspólnie z nią książki to Mox Longe Tarde.

To XIII już odsłona tego kulturalnego projektu w naszym mieście. Zdjęcia wykonywane były w ubiegłym rok, w którym panowała pandemia koronawirusa. To właśnie COVID – 19 jest motywem przewodnim tegorocznych zdjęć.

Przypomnijmy, że Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Co roku burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny zaprasza na rezydencję artystyczną jednego fotografa wybranego przez kuratora. Zadaniem artysty jest stworzenie osobistego zestawu fotografii, który ilustruje gminę i jej mieszkańców.

Ma on przy tym zapewnioną całkowitą swobodę twórczą, zarówno w kwestii poruszanych tematów, jak i sposobów ich przedstawienia. Efekty jego pracy publikowane są w formie artystycznej książki fotograficznej oraz prezentowane na wystawie we Wrześni. Mecenasem projektu jest burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny, a kuratorem Karol Szymkowiak. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *