Policyjna akcja „Bezpieczne żniwa”

Prace rolnicze związane ze zbiorem plonów i szykowaniem pól na przyszły rok ruszyły pełną parą. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności. Na dorosłych ciąży obowiązek zadbania o bezpieczeństwo!

Z nastaniem słonecznych dni na pola wyruszyli rolnicy, aby rozpocząć zbiory swoich plonów, a także po to aby uszykować pola na przyszły rok. Na terenie powiatu wrzesińskiego zamieszkuje wielu rolników, którzy będą się spieszyć z pracami, aby zdarzyć przed załamaniem pogody.

W związku nerwowym okresem żniwnym wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności podczas prac polowych. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie dzieci pomagają swoim rodzicom przy zbiorach i właśnie one są zazwyczaj poszkodowanymi podczas letnich żniw. To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Nie angażujmy ich do prac niebezpiecznych i szkodliwych! Nie powierzajmy im zadań ponad ich siły oraz możliwości – mówi rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Rolniku, zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci:

zapewnij opiekę szczególnie najmłodszym dzieciom,

zorganizuj bezpieczne miejsce zabaw z dala od przejeżdżających i pracujących maszyn, ruszając np. ciągnikiem upewnij się, czy w pobliżu nie ma dzieci,

nie przewóź dzieci na przyczepie i maszynach rolniczych do tego nieprzystowanych,

nie pozwalaj dzieciom na samodzielną obsługę ciągnika i maszyn rolniczych,

nie pozostawiaj niebezpiecznych narzędzi, które mogą stanowić zagrożenie dla dzieci,

zabezpiecz wejście na strychy i poddasza,

zabezpiecz zbiorniki na nieczystości płynne, szamba, studnie,

zapałki, środki ochrony roślin, detergenty przechowuj zabezpieczone przed dostępem najmłodszych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *