Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów we Wrześni

Sezon rowerowy trwa i w związku z tym apelujemy do właścicieli jednośladów o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów. Nie ułatwiajmy działalności złodziejom. Ku przestrodze dla obu stron, wrzesińscy policjanci zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży.

Sezon dla miłośników jednośladów rozkręcił się już na dobre. Pogoda można powiedzieć, że wręcz zaprasza do rowerowych wycieczek a także do lokalnego przemieszczania się po mieście.

Jednak z tym jednym z wielu uroków lata wiąże się niestety niechciany przez właścicieli proceder, którym są kradzieże jednośladów. I tak było w dniu 22 lipca oraz 26 lipca. W pierwszym przypadku skradziony został rower marki Kross o wartość 2000 złotych. Do zdarzeń doszło na ulicy Kolejowej we Wrześni.

– Sprawca tych przestępstw sądził, że uda mu się łatwo zarobić. Na jego nieszczęście trafił akurat na policjantów z Wydziału Prewencji, którzy chwilę po kradzieży 26 lipca (o godzinie 19:00) na ulicy Rynek we Wrześni zatrzymali 45-latka, który poruszał się rowerem marki Storm. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się, że mieszkaniec Wrześni był również winny dokonanej kradzieży z dnia 22 lipca. Wartość poniesionych strat łącznie wyniosła 3150 złotych. 45-latek przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje rzecznik prasowy policji we Wrześni.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *