Tak bawiła się gmina Nekla na dożynkach! (ZDJĘCIA)

Dożynki Gminno – Parafialne 2022 przeszły do historii. Święto plonów, które odbyło się w Opatówku, zgromadziło sporą grupę okolicznych mieszkańców i gości.
Sukces wydarzenia to owoc współpracy Gminy Nekla z Parafią pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz sołectwami: Opatówkiem, Podstolicami, Małą Górką, Chociczką i Zasutowem.

Podziękowano za pracę rolników i zebrane plony. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych elementów: korowodu, mszy świętej, święcenia chleba i miodu, obrzędu dożynkowego i dzielenia chleba wśród wszystkich zgromadzonych.

Na gości czekały pyszności – słodkie i słone specjały, przygotowane przez sołectwa i Koło Gospodyń Wiejskich Katarzynki oraz grill czy pizza z pieca. Dzieci szalały w darmowej strefie dmuchańców.

Działo się również na scenie! Wystąpił Zespół Tańca Ludowego Gniezno, Orkiestra Dęta NOK, NOKBand, Kabaret Wiejski Dziura oraz Ewa Michrowska.

Wydarzeniem towarzyszącym na Dożynkach Gminno – Parafialnych w Opatówku była wystawa „10 lat spotkań z rękodziełem – Twórczość artystyczna mieszkanek Gierłatowa i Nekli”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Gierłatowa.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z DJem Pawłem.

Więcej zdjęć na FB TUTAJ

źródło i fot. Gmina Nekla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *